اخبارشما

مردی که در اسفند ماه سال قبل با اسید به همسر و دخترش حمله کرده بود در دادگاه ابراز پشیمانی کرد.

به گزارش شما نیوز، ظهر یکی از روزهای اسفندماه سال 1401 یک مادر و دختر که مورد حمله اسیدی قرار گرفته و از ناحیه سر و صورت سوخته بودند به بیمارستانی در شرق تهران منتقل شدند.

بررسی‌ها نشان می‌داد زن ۳۳ ساله به نام نادیا  که دختر یکی از پزشکان سرشناس تهران است ،همراه دختر ۴ ساله‌اش سلینا و در راه بازگشت از مهد کودک در خیابان رسالت مورد حمله اسید پاشی قرار گرفته اند.

 مادر و دختر تحت درمان قرار گرفتن و نادیا همسر سابقش به نام میثم35 ساله را عامل اسید پاشی معرفی کرد .

با اظهارات زن جوان ماموران به ردیابی مرد خشن پرداختند و وی را بازداشت کردند .میثم به حمله اسیدی به همسر و فرزندش اعتراف کرد و به بازسازی صحنه جرم پرداخت .

مرد اسیدپاش در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در دادگاه مرد اسیدپاش چه گذشت؟

در ابتدای جلسه زن جوان که آثار سوختگی روی صورتش نمایان است روبه روی قضات ایستاد و برای همسر سابقش اشد مجازات خواست.

 وی گفت: من و میثم ۱۲ سال با هم زندگی کردیم .اما او به دام اعتیاد افتاده و بیکار شده بود .رفتاری‌های او باعث شد تصمیم به جدایی بگیرم .من هفت ماه قبل از این ماجرا از همسرم جدا شدم و همراه دخترم سلینا به خانه پدرم رفته بودیم. من به میثم گفته بودم دیگر حاضر به بازگشت به زندگی مشترک نیستم .اما او دست بردار نبود و مدام با من تماس می‌گرفت و یا در فضای مجازی برایم پیغام می‌فرستاد .

وی ادامه داد: آخرین بار در فضای مجازی و همه پیام رسان‌ها ،شماره تلفنش را  مسدود کردم تا نتواند برایم پیام  بفرستد. همین موضوع باعث عصبانیت او شده بود که سراغم آمد.

زن جوان در تشریح جزییات اسیدپاشی گفت:  آن روز دخترم را از مهد کودک برداشتم تا به سمت خانه پدرم برویم .اما یکباره میثم راهمان را بست. او ظرف حاوی اسید را روی صورتم پاشید  و دنیا برایم سیاه شد.نصف صورتم سوخته و چندین مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفته ام. چشم راستم به شدت آسیب دیده و فقط 30درصد بینایی دارد.عمل جراحی پلکم موفقیت آمیز نبوده و باز نیاز به جراحی زیبایی دارم.دختر ۴ ساله‌ام سلینا نیز از ناحیه صورت دچار سوختگی شده و ترس و وحشت هنوز همراه اوست. من به هیچ قیمتی حاضر به گذشت نیستم و برای میثم از طرف خودم و دخترم  اشد مجازات می‌خواهم.

این زن گفت: من شرایط سختی را پشت سر گذاشتم.من مهریه و نفقه ام را بخشیدم تا توانستم از میثم جدا شوم.حتی نخواستم نفقه فرزندمان را بپردازد. اما هزینه های جراحی زیبایی بالاست و به همین خاطر دیه می خواهم.اگر نیاز به جراحی های مجدد نداشتم درخواست دیه نمی کردم.

زن جوان درباره شرایطش بعد از اسیدپاشی گفت: من بیست و هفتم اسفندماه با شرایط بسیار سختی از بیمارستان مرخص شد و در تعطیلات نوروز روزهای سخت و سیاهی را پشت سر گذاشتم. پلک بالا و پایین چشم راستم کاملا از بین رفته بود و چشمم از حدقه بیرون زده بود. هیچ جراح متخصصی نبود تا پلکم را جراحی کند. نمی توانستم چشمم را ببندم و حتی برای لحظه ای بخوابم.من شب و روزهای سختی را گذراندم و به همین خاطر حاضر بهگذشت نیستم.

وقتی متهم روبه روی قضات ایستاد اتهامش را پذیرفت و ابراز پشیمانی کرد.

وی گفت: من عاشق همسرم بودم و به خاطر علاقه زیادی که به او داشتم نمی‌خواستم او را از دست بدهم. به همین خاطر به رویش اسید پاشیدم و حالا پشیمان هستم و طلب بخشش دارم.

وی درباره اتهام اسید پاشی روی دخترش گفت : باور  کنید نمی‌خواستم اسید را روی دخترم بپاشم. وقتی اسید را به سمت نادیا ریختم دخترمان به سمت مادرش دوید و ناخواسته مقداری از اسید روی صورت او پاشیده شد .می دانم  اشتباه کرده‌ام .

قاضی درباره ادعای متهم از زن جوان سوال پرسد و نادیا نیز گفت : قبول دارم همسرم نمی‌خواست روی دخترمان اسید بپاشد و اسید ناخواسته روی دختر مان پاشیده شد.هدف میثم سوازندن صورت من بود.

با پایان دفاعیات متهم، قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    روی خط رسانه