اخبارشما

بعد از ورود دو دستگاه var به فوتبال ایران به زودی دستگاه‌های جدیدی از این تکنولوژی وارد ایران می شود.

بعد از انجام بازی دربی با حضور کمک داور ویدویی همچنین بازی‌های جام باشگاه‌های آسیایی با حضور ای تکنولوژی فیفا از حضور دو دستگاه دیگر از VAR در ایران خبر داد و اعلام کرد به زودی تعدادی دیگر از تکنولوژی کمک داور ویدویی وارد کشورمان خواهد شد.

همان طور که مهدی تاج وعده داده بود، پنج شنبه گذشته دو دستگاه var به فوتبال ایران وارد شد. هزینه های این دستگاه ها از سوی فیفا پرداخت شده و از محل درآمدهای فدراسیون فوتبال ایران کسر خواهد شد.

 بعد از رایزنی های صورت گرفته از سوی فدراسیون فوتبال ایران با فیفا و زمانی که فیفا متوجه شد که نمی تواند پول را به حساب ایران انتقال دهد، تصمیم گرفت با ارایه خدمات به فدراسیون فوتبال ایران مطالبات را پرداخت کند. قرار است در ماه های آینده چند دستگاه دیگر وارد تهران شود تا در استادیوم های لیگ برتر نصب شود.

اینکه فدراسیون فوتبال در ماه های آینده هزینه این دستگاه ها را از باشگاه ها دریافت خواهد کرد یا نه مشخص نیست. اما به زودی همه استادیوم های لیگ برتر مجهز به تجهیزات کمک داور ویدئویی می شوند.

گفته می شود قرار است برخی از بازی های لیگ برتر در دور برگشت با حضور کمک داور ویدئویی برگزار شود. این خبر خوشی برای فوتبال ایران است. پیش تر وزیر ورزش و جوانان گفته بود، هزینه های ورود var به استادیوم ها از سوی این وزارتخانه پرداخت خواهد شد.

 

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied