اخبارشما

با اعلام رسمی باشگاه استقلال مدافع برزیلی فصل گذشته این تیم دوباره به جمع آبی پوشان برگشت.

رافائل سیلوا مدافع ۳۱ ساله برزیلی تیم استقلال که در پایان فصل گذشته لیگ برتر از این تیم جدا شده بود بار دیگر به جمع آبی پوشان برگشت. رافائل سیلوا که با تیم فوتبال استقلال سابقه قهرمانی بدون باخت در لیگ برتر ایران را دارد دوباره به  استقلال پیوست تا بتواند خاطرات خوش گذشته را با تیم استقلال تکرار کند. رافائل سیلوا که به مرد جام‌ها هم معروف هست با حضور خود قلب خط دفاعی استقلال را بیش از پیش مستحکم‌تر می‌کند.

این بازیکن در هفدهم اسفند ماه سال ۱۴۰۰ نیم فصل لیگ برتر بیست و یکم به جمع آبی پوشان استقلال پیوست و توانست در همان مدت پس از جدایی محمد حسین مرادمند و سیاوش یزدانی در ۸ مسابقه دور برگشت در ترکیب اصلی استقلال به میدان رفته و در تمام رقابت‌ها در ترکیب ثابت آبی‌پوشان به میدان برود.

کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر همراه با استقلال پس از ۹ سال اولین افتخار این بازیکن با استقلالی‌ها بود. ناگفته نماند؛ رافائل سیلوا علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر بیست و یکم موفق شد در یازدهم آبان سال ۱۴۰۱ یعنی در کمتر از ۸ ماه پس از ورود به این تیم همراه با استقلال در مسابقه سوپرجام مقابل نساجی مازندران در پاییز سال گذشته نیز یک قهرمانی دیگر به دست بیاورد تا به بازیکنی تبدیل شود که ظرف مدت کوتاهی دو جام با استقلال گرفت.

سیلوا با ۱۹۳ سانتی متر قد و ۸۴ کیلوگرم وزن متولد شهر «وارگم گرانده» کشور برزیل است. او فوتبالش را در باشگاه ریو پِرِتو آغاز کرده و از سال ۲۰۱۰ به شکل حرفه‌ای در این فضا حضور دارد. سیلوا پیش از پیوستن به استقلال در عضویت تیم الفیصلی عربستان بود که در نیم فصل لیگ برتر بیست و یکم(ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی) به جمع آبی‌ها پیوست.

این مدافع بلند قامت، فصل گذشته نیز جزو مهره‌های ثابت ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی فصل گذشته استقلال بود. این بازیکن برزیلی در ۲۷ مسابقه از ۳۰ هفته رقابت‌های لیگ برتر فصل گذشته در ترکیب اصلی تیم استقلال به میدان رفت و تنها در سه مسابقه مقابل سپاهان، پیکان و گل گهر سیرجان جای خود را به نفر نیمکت نشین داد.

بازیکن جدید استقلال را بیشتر بشناسید؛ مردی با رکورد ۲ جام در کمتر از ۸ ماه/ او چه زمانی وارد تهران می‌شود؟

سیلوا در اوایل بهار امسال به علت مشکلات مالی و اختلافی که بر سر مالیات خود با باشگاه داشت، اعلام کرد دیگر حاضر به ادامه همکاری با استقلال نیست و در پایان فصل از جمع آبی‌ها جدا شد. او با وجود داشتن قرارداد و به علت بدقولی استقلالی‌ها توانست قراردادش را یک طرفه فسخ کرده و باشگاه استقلال را به پرداخت ۹۰۰ هزار دلار محکوم کند اما ظاهرا سیلوا در این مدت نتوانسته به تیمی بپیوندد و دوباره به استقلال برگشت.

در شرایطی که استقلال در خط دفاع با مشکل مصدومیت مرادمند مواجه شد و نفر جایگزین با تخصص بازی در این پست را در اختیار نداشت در نهایت نکونام تصمیم گرفت تا از این فرصت استفاده کرده و سیلوا را به جمع بازیکنان استقلال برگرداند.

مسئولان باشگاه استقلال در این باره اعلام کردند این بازیکن همراه با همسر و فرزندانش که پیش از این نیز از زندگی در تهران رضایت کامل داشتند به زودی و با شروع دور جدید تمرینات استقلال به تهران برمی‌گردد.

 

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied