اخبارشما

جواد خیابانی، گزارشگر خبرساز صداوسیما، در دوران جوانی فوتبالیست بود .

جواد خیابانی، گزارشگر خبرساز صداوسیما، در دوران جوانی فوتبالیست بود و جالب اینکه در پست دروازه‌بان به میدان می‌رفت این تصویر زیرخاکی از جواد خیابانی در زمستان ۱۳۶۴ و در دانشگاه تربیت دبیر لویزان گرفته شده است. جواد خیابانی آخرین بار در مرداد سال ۱۳۷۰ فوتبال بازی کرد که در زمین شماره ۲ آزادی به شدت مصدوم شد و پس از آن دیگر فوتبال را کنار گذاشت و مدتی بعد هم وارد حرفه گزارشگری شد.

جواد خیابانی

جواد خیابانی متولد 27 آبان 1345 در کرج، گزارشگر باسابقه فوتبال است. فارغ التحصیل دکترای آسیب شناسی ورزشی و دو فوق لیسانس مدیریت رسانه و مدیریت استراتژیک و دو لیسانس مهندسی متالورژی و کارشناسی تربیت بدنی است.

 

اصالت و محل تولد

 

جواد خیابانی در شهر کرج بعنوان پنجمین فرزند از میان خانواده ای با هشت فرزند به دنیا آمده است ، مادرش خانه دار و پدرش انباردار اداره اصلاح بذر کرج بود.

می گوید از پدر و مادری تبریزی در شهر کرج به دنیا آمده ام ، اما اصالتم آذری بوده و تمام اقوام مادری من در یکی از روستاهای اطراف تبریز بنام «حاج آقا» هستند

 

از کرج تا تهران

 

تا 6 سالگی مقیم کرج بودند تا اینکه سال 1351 در 6 سالگی به تهران آمد و شاگر کلاس اول دبستان های منطقه 10 آموزش و پرورش تهران شد.

 

علاقه به گزارش از کودکی

 

علاقمندی به اجرا و گزارشگری از همان دوران تحصیل ابتدایی در تهران و در در دبستان جیحون، در وجودش شکل گرفت

مجری مراسم صبحگاه مدرسه و گزارش تمرین ورزش صبحگاهی برای همه مدرسه، آغاز مسیر تحقق آرزوهای بزرگش بود که خیلی زود به آن رسید.

در سال 1368 وقتی 23 ساله بود بعنوان مدرس هنرستان در دروس فنی به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمد و دو سال نیز در هنرستان رجایی بندرعباس بعنوان معاون آموزشی (ناظم) مشغول بکار شد

سال 1371 در برنامه «آنچه شما خواسته‌ اید» از علاقمندان به گزارشگری فوتبال دعوت شد که برای حضور در تست به صدا و سیما نامه بزنند خیابانی پس از این برنامه، نامه‌ ای به صداوسیما نوشت با این مضمون که همه حرف‌ هایتان راست نیست و دست از این کارها بردارید، آمدن به تلویزیون پارتی می‌ خواهد.

 

دعوت به صدا و سیما

 

واکنش تهیه کننده آن برنامه به نامه بسیار جالب بود، زیرا پس از خواندنش، به خیابانی زنگ زد و گفت تحت تاثیر نامه‌‌ اش قرار گرفته و برای حضور در تست گزارشگری از او برای حضور در صداوسیما دعوت کرد

 

خیابانی می گوید؛ آذر ماه سال 1371 بود که رفتم و تست دادم سپس نخستین برنامه‌ ای که اجرا کردم، برنامه مسابقه فوتبال بود و در نهایت وارد گزارشگر شد.

شهرت با حماسه ملبورن

 

دیدار ایران و استرالیا در آخرین بازی پلی آف جام جهانی 1998 فرانسه که به حماسه ملبورن معروف شد سکوی پرتابی عالی برای وی بشمار می آید.

 

او در این بازی (خرداد 1377) لقب غزال تیزپای آسیا را به خداداد عزیزی داد. من از عادل تست مجری گری گرفتم، ورود عادل فردوسی پور به تلویزیون با تست من بود، به او گفتم سعی نکن مثل من بشوی سعی کن عادل فردوسی پور بشی.

 

کناره گیری از انتخابات

 

جواد خیابانی در انتخابات مجلس سال 1395 ثبت نام کرد ابتدا ماجرای مدارک تحصیلی وی حاشیه ساز شد ولی با تایید آن ها نیز در نهایت یک ماه قبل از شروع از انتخابات به دلیل مشکلات شخصی کناره گیری کرد.

 

شغل دوم و سهامدار جیووا

 

خیابانی علاوه بر کار گزارشگری و تهیه کنندگی چند برنامه ورزشی و اجتماعی، یک دفتر تبلیغاتی با عنوان کانون آگهی و تبلیغاتی دارد.

ظاهرا زمانی که خیابانی در سازمان صدا و سیما حضور ندارد می توانید او را در دفتر تبلیغاتی اش در سعادت آباد پیدا کنید

همچنین یکی از سهامداران و نماینده شرکت جیووا که مدتی تامین کننده لباس های تیم ملی ایران را برعهده داشت می باشد که از همان ماجرا با سرمربی وقت تیم ملی «کارلوس کی روش» وارد اختلاف شد.

جواد خیابانی 21 سال پیش با «بهناز خیابانی» ازدواج کرده است این زوج در سال 1376 صاحب دختری بنام «نگار» شدند که تنها فرزند آنها می باشد.

 

جواد سوتی

 

در طول گزارش مسابقات فوتبال اشتباهات زیادی می‌ کند که بینندگان از آن به عنوان سوتی یاد می‌ کنند، خیابانی از این حیث یکی از پراشتباه‌ ترین گزارشگران است هرچند خودش اعتقاد دارد اشتباهات او به اندازه اشتباهات دیگران نیست.

 

واکنش دخترش

 

شوخی هایی که مردم می کردم اوایل دخترم را اذیت می‌ کرد اما با نگارم حرف زدم و گفتم خودش را درگیر این حرف‌ ها و نقدها نکند.

 

گفتم به هرحال این هم کار من است و یک سری آدم هم بیکار هستند و اذیت می‌ کنند، تو ناراحت نشو و این شکلی اوضاع بهتر شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    روی خط رسانه