اخبارشما

لی یونگ ئه یا همان یانگوم در ۵۱ سالگی به مانند اغلب شرقی‌ها بسیار جوان و شاداب مانده و زیبایی خود را حفظ کرده است.

وزیر بهداشت، از بازیگر نقش «یانگوم» به دلیل کمک انسان دوستانه ۵۶ هزار دلاری به زلزله زدگان غرب کشور، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول تقدیر کرد. یانگوم در ایران طرفداران زیادی دارد. یانگوم در فیلم جواهری در قصر محبوب ایرانیان شد.

دکتر سید حسن هاشمی به دعوت وزیر بهداشت کره جنوبی و امضای چند سند همکاری در حوزه سلامت به این کشور سفر کرده بود.

وی پس از بازدید از بیمارستان دانشگاه یونسه ای، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول از خانم «لی یونگ ئه» به خاطر عمل انسان دوستانه در کمک به زلزله زدگان غرب کشور تقدیر کرد.

یانگوم

خانم «لی یونگ ئه» بازیگر نقش «یانگوم» در سریال «جواهری در قصر» بود که با بازی هنرمندانه در این سریال مورد توجه مردم ایران قرار گرفت.

ی یونگ آئه متولد 31 ژانویه 1971 در کره جنوبی ، بازیگر نقش یانگوم است. فارغ التحصیل لیسانس رشته زبان آلمان از دانشگاه هانیانگ و فوق لیسانس و دکترای بازیگری از دانشگاه چونگ آنگ می باشد که از 21 سالگی بازیگری را شروع کرد .

این بازیگر با 165 سانتی متر قد و 50 کیلوگرم وزن با سریال جواهری در قصر در نقش یانگوم و سپس مجموعه سایمدانگ به شهرت رسید. لی یونگ آئه (Lee Young-ae) روز 11 بهمن 1349 در شهر سئول کره جنوبی با دو برادر بزرگتر از خود در یک خانواده فرهنگی به دنیا آمد.

 

شروع با مدلینگ

 

در سال 1991 وقتی 20 ساله و دانشجو بود بعنوان مدل کار خود را از تبلیغات تلویزیونی شروع کرد تا اینکه سال 1992 در چند فیلم کوتاه بازیگری را تجربه کرد.

سال 1993 در 23 سالگی با سریال همسر تو چطور (How’s Your Husband) بازیگری را حرفه ای آغاز کرد تا اینکه سال 1996 با فیلم Insyalla وارد سینما شد.

یانگوم

او بعدا در سال 2001 با حضور در فیلم یک روز خوب بهار توانست جایزه بهترین بازیگر زن را از جشن منتقدان سینمای بوسان دریافت کند

 

شهرت با یانگوم

لی یونگ آئه بعد از سال ها تجربه بازیگری سال 2003 وقتی 32 سال داشت نقش یانگوم در سریال جواهر در قصر را ایفا کرد.

این فیلم که با بودجه 15 میلیون دلاری ساخته شده بود توانست با فروش به 91 کشور درآمدی حدود 103/4 میلیون دلار نصیب سازندگانش کرده و شهرت ماورایی برای بازیگرانش به ارمغان آورد.

 

یادگیری آشپزی قصر

 

قبل از شروع فیلمبرداری سریال به مدت 15 روز من وقت صرف یاد گرفتن آشپزی قصر کردم و در این مدت به آشپزی غذاهای کره ای علاقمند شدم وقتی که تمرین آشپزی می کردم بارها با چاقو انگشتم را بردیم ولی می ارزید.

 

من عاشق شهرت هستم

 

نقش یانگوم باعث شد چیزهای زیادی از آن شخصیت یاد بگیرم و فکر می کنم که عاقل تر و با تجربه شده ام  و همچنین موقعیت های خیلی خوبی کسب کردم. شاید شما ندانید اما من عاشق شهرت ام و آنرا مدیون سریال جواهری در قصر هستم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    روی خط رسانه