اخبارشما

قیمت سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید امروز به ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه دربازار امروز اعلام شد. قیمت سکه برخلاف هفته‌های قبل از روزهای قبل نزولی شده است. قیمت سکه همچنان دربازار کاهش قیمت را تجربه می کند.

به گزارش شمانیوز: قیمت سکه امروز 9 بهمن 1400، 12 میلیون و 50 هزار تومان در بازار معامله شده است. قیمت سکه برخلاف روزهای قبل که صعودی بود امروز در مسیر نزولی قرار گرفته است. در مطلب زیر قیمت روز سکه را برایتان آورده ایم که با هم مرور می کنیم.

قیمت سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید امروز به ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه دربازار امروز اعلام شد. قیمت سکه برخلاف هفته‌های قبل از روزهای قبل نزولی شده است. قیمت سکه همچنان دربازار کاهش قیمت را تجربه می کند. آخرین قیمت سکه امروز را در ادامه مشاهده کنید.

همچنین قیمت نیم سکه ۶ میلیون ۸۳۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون  و ۳۲۰ هزار تومان است.هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۹۲/۱۹ دلار و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۴۳۱ تومان است.

قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر روی 12 میلیون و 480 هزار تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی سه شنبه شب 15 هزار تومان پایین رفته بود.

قیمت سکه دیروز توانست ضررهای روز دوشنبه را جبران کند . این فلز زرد رنگ دیروز 130 هزار تومان گران شد و بر روی 12 میلیون و 580 هزار تومان قرار گرفت. قیمت اونس طلا هم روز گذشته بالای 1850 دلار قرار داشت اما  شب گذشته ریزش کرد و در زمان نوشتن این گزارش با  1817 دلار معامله می شد.

 زلزله ریزشی طلا در بازار قیمت سکه

شب گذشته با ریزش بهای اونس  طلا ، بازار سکه هم بهم ریخت و صعودی ها از این بازار خارج شدند. البته در کنار اونس طلا باید به افت قیمت دلار هم اشاره کرد. قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار نزول قرار گرفت و همین امر می تواند دلیل دیگری بر کاهش قیمت سکه در بازار امروز پنجشنبه 7 بهمن 1400 شود. 

اما در معاملات پشت خطی  شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز 7 بهمن 1400 چگونه  پیش بینی کرده اند؟

عقب نشینی قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر روی 12 میلیون و 480 هزار تومان قرار  گرفت. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی سه شنبه شب  15 هزار تومان پایین رفته بود. قیمت سکه در معاملات پشت خطی سه شنبه شب بر 12 میلیون و 495 هزار تومان قرار داشت.

سکه امامی در معاملات صبح نسبت به روز گذشته ۲۰۰هزارتومان کاهش یافت.

قیمت دلار پس از اینکه این هفته وارد کانال ۱۲میلیون تومان شد و در آن پیشروی کرد، امروز اندکی کاهش یافت.

ه این ترتیب، سکه امامی در قیمت ۱۲میلیون و ۲۸۰هزارتومان و سکه بهار آزادی نیز در قیمت ۱۲میلیون و ۱۹۶هزارتومان معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته حدود ۲۰۰تومان کاهش را نشان می‌دهد.نیم سکه نیز ۶میلیون و ۸۷۰هزارتومان قیمت خورده و ربع سکه نیز با قیمت ۲میلیون و ۸۳۰هزارتومان معامله می‌شود.همچنین هر سکه یک گرمی در این ساعت از معاملات ۲میلیون و ۲۴۷هزارتومان قیمت خورده است.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز در معاملات صبح، یک میلیون و ۲۳۶هزارتومان و هر انس طلای جهانی، ۱۸۳۸دلار قیمت خورده است.

پس از افزایش قیمت دلار در روز گذشته و همینطور اونس جهانی، قیمت طلا و سکه اندکی افزایش یافته بود اما پس از اینکه دلار امروز اندکی کاهش یافت و اونس جهانی نیز مقداری ثبات پیدا کرد، قیمت طلا و سکه نیز نسبت به دیروز با کاهش مواجه شد.

اگر امروز قیمت دلار خود را به بالای محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان برساند، سکه امامی نیز به احتمال زیاد در گام اول از محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عبور خواهد کرد.

سکه امامی اگر بتواند خود را بالای سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰هزار تومان تثبیت کند،‌ به سوی مقاومت ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حرکت خواهد کرد. دیروز فلز گران بهای داخلی برای دومین روز متوالی توانست خود را بالای سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نگه دارد و حتی در مقطعی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان پیش روی کرد.

اگر امروز قیمت دلار خود را به بالای محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان برساند، سکه امامی نیز به احتمال زیاد در گام اول از محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عبور خواهد کرد. عبور فلز گران بهای داخلی از محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نیاز دارد که دلار حداقل به بالای محدوده ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان برود.

روند بهای طلای جهانی نیز تا زمانی که اونس در محدوده هزار و ۸۳۰ الی هزار و ۸۵۰ دلار قرار دارد،‌ چندان بر بازار داخلی اثرگذار نخواهد بود و نگاه سکه بازان بیشتر به سوی بازار دلار خواهد بود.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر امروز (چهارم بهمن ۱۴۰۰) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم به ۱۲ میلیون  و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت نیم سکه ۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۸۳۶ دلار (یک هزار و ۸۳۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه نسبت به آخرین معاملات دیروز با افزایش ۷۵ هزار تومانی همراه است.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12.350.000

سکه تمام طرح قدیم 12.100.000

نیم سکه بهار آزادی 6.750.000

ربع سکه بهار آزادی 3.800.000

سکه گرمی 2.350.000

اونس جهانی یک هزار و 838 دلار و 25سنت 

طلای ۱۸ عیار 1.230.400

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی