شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 99/10/21 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه 99/10/21 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت سکه به شدت افت  کرد // 21 دی ساعت 09:50

سقوط ۷۰۰ هزار تومانی سکه، حباب را تا محدوده ۲ درصدی کاهش داد. با این حال، بازار سکه هم چنان ظرفیت افت بیشتر قیمت را دارد. دیروز ارزش ذاتی سکه به زیر ۱۱ میلیون تومان رسید و در محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار گرفت. ثبت این ارزش ذاتی به معنای آن است که سکه ظرفیت افت بیشتر قیمت را دارد.

با این حال، دو عامل می‌توانند مانع از برگشت این فلز گران بها به کانال ۱۰ میلیونی شوند. نخستین مسئله حمایت نسبتا سنگینی بود که دیروز از مرز حمایتی ۱۱ میلیون تومانی صورت گرفت و دومین موضوع این است که وقتی حباب سکه به محدوده ۲ درصدی می‌رسد، معمولا عده‌ای از معامله گران خریدهای پله‌ای خود را آغاز می‌کنند.

امید نزولی‌های سکه به دلار

بازیگران کاهشی بازار سکه امیدوار هستند که با افت بیشتر قیمت دلار، ارزش ذاتی سکه پایین تر برود و به تبع آن، تمایل به فروش فلز گران بهای داخلی ادامه پیدا کند. سکه در آذرماه یک بار حتی تا محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی هم پایین رفت، ولی از آن نقطه با قدرت زیادی به بالای ۱۲ میلیون تومان بازگشت.

به این ترتیب، می‌توان گفت که سکه با کف قبلی خود فاصله چندانی ندارد و این مسئله می‌تواند کمی تمایل برخی معامله گران برای بازگشت به بازار را بالا ببرد. با این حال، نزول دلار تمام معادلات سکه بازان را می‌تواند برهم بزند، در نتیجه انتظار بر این است که سکه بازان حداقل در ابتدای روز یک شنبه بی‌گدار به آب نزنند و منتظر رفتار اسکناس امریکایی باقی بمانند.

اونس طلا هم با وجود ریزش سنگین، در انتهای معاملات جمعه کمی تمایلات افزایشی از خود نشان داد و ممکن است همین مسئله موجب شود که برخی از سکه بازان تصمیم خود برای خرید و فروش را تا روز دوشنبه به تعویق بیاندازند. با این حال، باز هم باید تاکید کرد که سرنوشت امروز سکه کاملا به‌دست دلار است.

قیمت سکه در پشت خط

قیمت سکه روز گذشته در همان ابتدای روز معاملات خود را زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی آغاز کرد و در ادامه روز حتی به زیر ۱۱ میلیون تومان نیز رفت. با این حال، در اواخر روز کمی خریداران به بازار وارد شدند و قیمت را روی سطح ۱۱ مییلون و ۵۰ هزار تومان قرار دادند.

با عین حال پس از بسته شدن بازار نقدی معاملات در بازار پشت خطی ادامه داد و معامله گران سکه را بالای ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله کردند این اتفاق موجب شد برخی تصور کنند بازار امروز با قیمت‌های بالای ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار در بخش نقدی شروع به کار می‌کند. اما باید دید سرریز بازار ارز در بازار سکه چه سرنوشتی را رقم می‌رند.// اقتصاد نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

 

قیمت دلار و یورو یکشنبه 21 دی // ساعت 10:00

قیمت دلار

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

24 هزار و900

قیمت دلار (بازار آزاد)

24 هزار و 900

قیمت یورو (صرافی بانکی)

30 هزار و 550

قیمت یورو (بازار آزاد)

30 هزار و 600

قیمت درهم

6 هزار و 950

قیمت پوند

33 هزار و 500

قیمت سکه بهار آزادی

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  10 میلیون و 850 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

11  میلیون و 160 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

6 میلیون

قیمت ربع سکه بهارآزادی

4 میلیون

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 300 هزار

قیمت طلا

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 104 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 464 هزار

مثقال طلا

4 میلیون و 785 هزار

انس طلا(دلار)

1850.6

 

در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 104 هزار تومان، قیمت دلار 24 هزار و 900 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 11 میلیون و 160 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 10 میلیون و 850 هزار تومان است.

 

یم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 300 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

 

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 104 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 464 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 785 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 

قیمت طلا و سکه طرح جدید در روز جاری نسبت به روزکاری قبل با کاهش همراه شده است؛ کاهش قیمت جهانی طلا به همراه کاهش افزایش قیمت ارز در بازار داخلی موجب کاهش محسوس قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی
روی خط رسانه