اخبارشما

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/10/20 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/10/20 + تغییرات

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت طلا و سکه 20 دی//

 

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۱۸ دی با ۹,۵۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۱۵۷ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد.

قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر بهبود بازده اوراق خزانه که پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات سنای جورجیا را تحت‌الشعاع قرار داد، با کاهش روبه‌رو شد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۲/ ۱ درصد کاهش، به ۱۸۹۰ دلار و ۴۰ سنت رسید.

بهای طلا در معاملات این بازار روز پنجشنبه ۴۵ دلار و ۸۰ سنت معادل ۳/ ۲ درصد کاهش یافته و در ۱۹۱۲ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا که روز چهارشنبه برای نخستین بار از مارس بیش از یک درصد صعود کرده بود، رشد خود را حفظ کرد و جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا را که دارایی بدون بازدهی است، کاهش داد. با این حال پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات سنای جورجیا راه را برای تصویب تدابیر محرک مالی بیشتر در دوران بایدن هموار می‌کند و این موضوع کاهش قیمت طلا را محدود کرد.

هفته خنثای سکه

قیمت طلا و سکه طرح جدید در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته نسبت به روزکاری قبل با کاهش همراه شد. در ادامه روند کاهشی سکه از روز چهارشنبه با عقب‌نشینی اونس طلا از سقف روزانه خود و ادامه این روند تا روز جمعه بر بهای سکه و طلا در داخل کشور تاثیر گذاشت و کاهش نرخ دلار روند کاهشی این مسکوکات را شدت بخشید؛ تا جایی که سکه که در روزهای پایانی هفته از مرز ۱۲ میلیون تومان گذشته بود کاهش بیشتری را تجربه کرد و در حفظ این کانال ناکام ماند و نتوانست در برابر کاهش هر دو محرک اصلی این بازار دوام بیاورد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز پنج‌شنبه ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد؛ شرایطی که سبب کاهش ۱/ ۰ درصدی سکه در مقیاس هفتگی شد.// تجارت نیوز

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار و یورو شنبه 20 دی//

دلار با سنگین‌ترین افت از ۱۲آذرماه به قعر قیمتی ماه دی رفت. چنین رکوردی به معنای آن است که یکبار دیگر فروشندگان قدرت را در بازار ارز به دست گرفته‌اند. ادامه افزایش فعالیت فروشندگان می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد کف‌های قیمتی جدید برای دلار شود.

با این حال، برخی نوسان‌گیران به‌دنبال آن هستند که کف جدید بازار را در کانال ۲۵ هزار تومانی تعریف کنند. دلار در صورتی می‌تواند به‌سوی کانال ۲۴ هزار تومانی برود که بازیگران حواله‌ای، حداقل زمینه‌ساز نزول درهم به زیر مرز ۷ هزار تومان شوند.

اعلام رسمی پیروزی بایدن، قیمت سکه و دلار را در بازار داخل با سرعت بیشتری پایین برد. روز پنج‌شنبه، اسکناس آمریکایی ۴۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و با نزول به زیر سطح ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در محدوده ۲۵ هزار و ۴۵۰ تومان قرار گرفت. این سنگین‌ترین افت اسکناس آمریکایی از ۱۲ آذرماه بود و زمینه‌ساز ثبت کمترین قیمت دی ماه این ارز شد.

برخی فعالان عنوان می‌کنند، بازار از روز چهارشنبه که اطمینان بیشتری نسبت به پایان کار ترامپ پیدا کرد، فروشنده شد؛ افزون بر این، پیروزی دموکرات‌ها در مجلس سنا نیز شماری از معامله‌گران را نسبت به برداشته شدن تحریم‌ها خوش‌بین‌تر کرد. در چنین شرایطی، گروهی در بازار باور دارند که با توجه به تغییر بیشتر سمت و سوی انتظارات، فروش‌های بیشتری در ابتدای هفته جاری صورت خواهد گرفت و در نتیجه کف‌های جدید قیمتی برای سکه و دلار به ثبت خواهد رسید.// دنیای اقتصاد

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی