شمانیوز

در اردیبهشت ماه دو یارانه نقدی و معیشتی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

مبلغ و زمان واریز یارانه اردیبهشت ۱۴۰۰ طبق روال ماه های گذشته می باشد. یارانه معیشتی دهم هر ماه برای سرپرستان خانوار واریز می شود. مبلغ این یارانه همانند ماه های گذشته میباشد و افزایش نداشته است.

یارانه نقدی بیستم هر ماه برای دهک های کم در آمد واریز می شود. در سال 99 دولت دو وام یک میلیونی پرداخت کرد که یارانه ضمانت آن بود و قسط وام یارانه بگیران از یارانه کسر میگردد. گفتنی است احتمال واریز مرحله دوم سود سهام عدالت در اردیبهشت ماه قوت گرفت.

مسئولا قبل‌تر اعلام کردند که مرحله دوم سود سهام عدالت قبل از آغاز ماه مبارک رمضان واریر می شود اما بعد زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت را تمدید کرده و اعلام کردند در ایام ماه رمضان سود سهام عدالت واریز می شود.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی فروردین احتمال می رود که مرحله دوم سود سهام عدالت در اردیبهشت ماه واریز می شود.

 

 

در اردیبهشت چه یارانه‌هایی واریز می‌شود؟

پرداخت یارانه معیشتی بنزین و یارانه نقدی جزء واریزی‌های هر ماه دولت است که باید انجام شود این دو واریزی در اردیبهشت نیز به ترتیب در روزهای دهم و بیستم واریز می‌شود. احتمال این که مرحله دوم سود سهام عدالت در سه روز باقی مانده به پایان فروردین واریز نشود وجود دارد که در این صورت این واریزی نیز باید در اردیبهشت انجام شود.

 

 

یارانه معیشتی بنزین

این یارانه باید در رور جمعه هفته آینده یعنی در روز ۱۰ اردیبهشت واریز شود، اما از آنجایی که معمولا سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریزی‌هایی که باید در روز جمعه انجام شود را یک روز قبل‌تر پرداخت می‌کند، احتمالا این یارانه در روز نهم اردیبهشت انجام شود. حدود ۶۰ میلیون نفر نیز این یارانه را دریافت می‌کنند که برای خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شود.

همچنین پنجمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت کرده‌اند که حدود هفت میلیون خانورا است از این ماه کسر می‌شود.

 

 

یارانه نقدی

یارانه نقدی نیز در هفته سوم اردیبهشت واریز می‌شود و ۷۸ میلیون نفر دریافت کننده دارد. همچنین مبلغ این یارانه همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر نفری است که طی سال‌های اخیر واریز شده است.

از این یارانه نیز یازدهمین قسط مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا از بیش از ۲۱ میلیون خانواری که این یارانه را دریافت کرده‌اند برداشت می‌شود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی
روی خط رسانه