شمانیوز

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری پیشین مدعی شده است که "اگر هدفمندی یارانه‌ها 100 درصد اجرا می‌شد با قیمت‌های امروز 2.5 میلیون تومان در ماه به هر ایرانی می‌رسید."

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری پیشین مدعی شده است که "اگر هدفمندی یارانه‌ها ۱۰۰ درصد اجرا می‌شد با قیمت‌های امروز ۲.۵ میلیون تومان در ماه به هر ایرانی می‌رسید. " او همچنین با اشاره به ارزش یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی در زمان ریاست جمهوری خود گفت بر این مبنا باید امروز ۴۰ دلار یارانه پرداخت می‌شد.

محمود احمدی‌نژاد که این روز‌ها فعالیت‌هایش در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افزایش یافته است در گفت و گویی با نشریه صنعت حمل و نقل از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها انتقاد کرده است. 

او گفت: "در اینکه یارانه‌ها فاصله طبقاتی را کاهش می‌دهد تردید نکنید، اما مقوله یارانه‌ها به درستی اجرا نشد؛ یعنی به قیمت امروز، شما ۴۵ دلار بگذارید. چقدر می‌شود؟ با همان قیمت‌های فراورده سال ۸۹! الان قیمت فرآورده هم افزایش یافته است، اما پرداختی همان است. ضمن اینکه بلافاصله منابع هدفمندی را به جای آنکه به مردم بدهند به منابع دولت اضافه کردند. در صورتیکه قبلا این‌ها منابع دولت بود و دولت موفق نبود و ما گفتیم به دست مردم بدهیم. " 

او افزود: «ثروت طبیعی مال همه مردم است و اگر این ثروت به صورت مساوی بین مردم تقسیم شود تمام استعداد‌ها فعال می‌شود. ما می‌خواستیم هدفمندی را کامل اجرا کنیم، اما در آن زمان به ما اجازه ندادند. تازه همین را هم با ضرب و زور اجرا کردیم. فقط ۲۰ درصد اجازه دادند تا این امر اجرایی شود. اگر هدفمندی یارانه‌ها ۱۰۰ درصد اجرا می‌شد با قیمت‌های امروز دو نیم میلیون تومان در ماه به هر ایرانی می‌رسید.»

احمدی نژاد ادامه داد: "شما حساب کنید که در این صورت، خانواده‌ها چقدر درتصمیم‌گیری‌ها و انتخاب نوع خدمات دستشان باز بود. "

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ارزش یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی در زمان ریاست جمهوری اش گفت: «در آن زمان ۴۵ هزار تومان یارانه، نزدیک به ۴۰ دلار ارزش داشت و امروز باید همان ۴۰ دلار را به مردم به عنوان یارانه پرداخت کنند.»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی
روی خط رسانه