اخبارشما

سازمان سینمایی اعلام کرد فیلم هاوایی بعد از دو هفته اکران مجددا باید بازبینی شود.

به گزارش شمانیوز، فیلم سینمایی «هاوایی» به کارگردانی بهمن گودرزی با نام قبلی «رقصنده» به دستور وزارت ارشاد بعد از دو هفته اکران باید بازبینی شود.

هر چند کیفیت این فیلم از منظر کمدی و سینمایی با انتقاداتی همراه بود، اما به‌واسطه حضور امین حیایی و امیر جعفری در ویترین فیلم، شاهد استقبال خوبی از آن بودیم و فیلم در همین بازه زمانی کوتاه توانست فروش خود را از مرز ۲۱ میلیارد تومان فراتر ببرد.

حالا با اطلاعیه رسمی وزارت ارشاد، اعلام شده است که پس از «بازبینی مجدد» قرار است اصلاحات تازه‌ای به این فیلم اعمال شود.

جالب اینکه این خبر در روزی منتشر شد که این نقش قول از کارگردانش در فضای مجازی درحال انتشار بود: «دوستان در اداره نظارت و ارزشیابی به خصوص آقای روح‌الله سهرابی برای نمایش این اثر با ما همکاری خوبی داشتند. هر فیلم برای نمایش با ممیزی‌هایی مواجه می‌شود و هاوایی نیز از این قاعده مستثنی نبود. برخی مواقع این ممیزی‌ها به اثر لطمه وارد می‌کند، اما از آنجا که آقای سهرابی خودشان هم فیلمساز هستند در مورد ممیزی‌ها با ما گفتگو کردند و اصلاحات لازم به شکلی صورت گرفت که لطمه‌ای به کلیت اثر وارد نشود.»

امروز سازمان سینمایی در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد: «فیلم هاوایی در سال ۱۳۹۷ تولید شده و در سال ۱۴۰۲ با اصلاحات بسیاری به روی پرده رفته است. بنابر تاکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توجه به دغدغه دلسوزانه عرصه فرهنگ و هنر، فیلم سینمایی هاوایی مجددا مورد بازبینی قرار گرفته و موارد دیگری که موجب ایجاد حساسیت یا نگرانی در مخاطبان شده از فیلم حذف و یا تغییر پیدا کرده است. بدین منظور اکران این فیلم پس از نظارت مجدد با اصلاحات انجام شده، به‌نمایش گذاشته خواهد شد.»

در این اطلاعیه آمده است‌: «فیلم هاوایی با ایده مرکزی ضد مهاجرت و هشدار به افرادی که بدون مطالعه، شناخت کافی و درست، مسیر مهاجرت یا پناهندگی را در پیش می‌گیرند، تولید شده و با زبان طنز به مسائل و مشکلات پیش‌روی این افراد پرداخته است. با این وجود به دلیل مهاجرت یکی از بازیگران زن این فیلم و وجود برخی لحظه‌های نه چندان مناسب در بخش‌هایی از آن، این اثر چند سالی امکان اکران نداشته است تا اینکه با انجام اصلاحات بسیار و با رویکرد هشدار به جامعه هدف که سودای مهاجرت دارند و البته با نگاه مساعدت سرمایه‌گذار فیلم که دچار مشکلات مالی شده بود، روانه پرده شد.»

سازمان سینمایی همچنین تأکید کرده است: «برخی از نما‌های فیلم مذکور که در فضای مجازی منتشر در حال بازنشر است، جزو اصلاحات فیلم قبل از اکران به شمار رفته و بدون اجازه اداره نظارت سازمان سینمایی منتشر شده است و قطعا طبق قانون با عوامل انتشار برخورد قانونی خواهد شد.»

در این اطلاعیه اشاره مستقیمی به موارد «حساسیت‌زا» در فیلم نشده، اما برخی شنیده‌های غیررسمی حکایت از تأثیر حضور ریحانه پارسا بر حواشی این فیلم دارد. به نظر می‌رسد بخشی از ممیزی مدنظر ارشاد هم مربوط به سکانس‌های نقش‌آفرینی این بازیگر باشد و باید دید این فیلم در ادامه اکران عمومی خود، دچار چه حذفیاتی خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    روی خط رسانه