اخبارشما

نمایشگاه «کلکسیونر مدرن» با آثاری از هنرمندان نام‌آشنای هنر مدرنیسم برای پانزدهمین بار در گالری آرتیبیشن برگزار می‌شود.

پانزدهمین دوره از نمایشگاه «کلکسیونر مدرن» در گالری آرتیبیشن با نمایش آثاری از هنرمندان نام‌آشنای هنر مدرنیسم عصر جمعه ۲۹ دی در گالری آرتیبیشن افتتاح می‌شود.

گالری آرتیبیشن با انتخاب آثار شاخص از هنرمندان ادوار مختلف هنر تجسمی سعی بر ایجاد بستری مناسب برای مجموعه‌داران هنر تجسمی داشته است. این نمایشگاه‌ها با هدف رشد اقتصاد هنر از سال ۱۳۹۷ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

در این نمایشگاه آثاری از محمدعلی ترقی جاه، مش اسماعیل، رضا مافی، هوشنگ پزشک‌نیا، ژازه تباتبایی، مهدی ویشکایی، جعفر روحبخش، محمد فاسونکی، مهدی سحابی، منوچهر نیازی، عین الدین صادق‌زاده، نصرالله افجه‌ای، بهمن جلالی، پریدخت مشکزاد، منصور قندریز، طلیعه کامران، مکرمه قنبری، آیدین آغداشلو، مجتبی رمزی، رضا بانگیز، هانیبال الخاص، صادق تبریزی، ناصر اویسی، محمود جوادی پور، چنگیز شهوق، بهمن محصص، گارنیک درهاکوپیان، منوچهر یکتایی، نصرت‌الله مسلمیان و محسن وزیری مقدم روی دیوار می‌رود.

در بخشی از توضیح این «کلکسیونر» آمده است: «در راستای این روند، مجموعه‌داری در ایران نیز ۱۷۰ سال پیش آغاز شد و با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و مراودات بین‌المللی اوج و فرود گرفته است. در طول تمام این دوران مجموعه‌داری با توجه به میزان حضور اثر در طول تاریخ و احتمال افزایش ارزشش در آینده اهمیت پیدا کرده و نگرانی این‌که کدام اثر ضمن حفظ ارزش‌های هنری به ارزش های اقتصادی هم وفادار بماند، دغدغه مجموعه داران بوده است. برگزاری نمایشگاه‌هایی با عنوان «کلکسیونر» با انتخاب آثار هنری که ارزش اقتصادی مطمینی دارند از سال ۱۳۹۷ تا کنون ۱۵ دوره در آرتیبیشن برگزار شده و تا امروز با رویکردهای مختلفی مانند هنر کلاسیک، معاصر، مدرن و ... شکل گرفته است. «کلکسیونر مدرن» با آثاری منتخب از ۳۰ هنرمند پیشرو و معتبر برگزار می‌شود تا با یادآوری ارزش و اهمیت فرهنگی و اقتصادی مجموعه‌داری، مسیر این فعالیت را برای متقاضیان آثار هنری میسر کند.»

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه از روز جمعه ۲۹ دی تا چهارشنبه ۸ بهمن از ساعت ۱۱ تا ۲۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آرتیبیشن به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان فرشته، روبه‌روی بانک صنعت و معدن، پلاک ۲۷۹۸، مجموعه‌ آرت‌هال حضور پیدا کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    روی خط رسانه