شمانیوز

حذف نام امام خمینی (س) از بیانیه پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن و توهین به حسن روحانی رییس جمهوری در راهپیمایی موتوری در یکی از شهر‌ها با واکنش‌های انتقادی همراه شد.

حذف نام امام خمینی (س) از بیانیه پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن و توهین به حسن روحانی رییس جمهوری در راهپیمایی موتوری در یکی از شهر‌ها با واکنش‌های انتقادی همراه شد.

معزی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور در توییتر نوشت: «رییس‌جمهور از آن«امریکاستیزانِ سابق» گفته بودکه دراین سه سال(سه سالی که ضدایرانی‌ترین چهره‌ی امریکا ظهور یافت)، ترامپ را تطهیر کردند و ناسزاها را «منحصرا» برای رییس‌جمهور کنارگذاشتند. یک هفته هم از آن سخنان روحانی نگذشته بود که امروز ویدئوی هتاکی موتورسواران اصفهان منتشر شد.

این تسلسل هتاکی‌ها،از تریبون‌ها و تلویزیون تا موتورسواران راهپیمایی ۲۲ بهمن، اتفاقی وخودسرانه به نظر نمی‌رسد.این تکرار هتاکی با وجود تذکرات روشن، علنی و چندباره مقام معظم رهبری، نشان از اراده‌ای عیان در جریانی مدعی!دارد که اینک «سرپیچی و سرکشی»را به عنوان یک «کنش» برگزیده است.

 

نفوذ را باید اینجا جست؛ در ستیز آشکار با نماد اراده ملی و با نافرمانی از دستور «ولی»، آن هم در روز ملی انقلابی که شعارش جمهوری اسلامی بود. این سریال هتاکی‌ها به رییس‌جمهور، عناد با اصولی است که انقلاب ۵۷ را آفریده، عنادی که به تهی شدن نظام از جمهوریت و جوهره‌ی دینی آن می‌انجامد.

 

این تصویر زشت و شرم‌آور، سزاوار۲۲بهمن نبود، تحمل این جفا به جمهوری اسلامی، به ارزش‌های مردمسالارش و به درونمایه‌های اخلاقی‌اش در هر روزی جز ۲۲بهمن، سهل‌تر از این بود. رخداد امروز هشدار بزرگی است که انتقام از صندوق، نه فقط انتقام از یک فرد یا جریان، که انتقام از آینده است.»

 

 

‌آتش‌بازی با احساسات عمومی عواقب دردناکی‌دارد


حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «هشدار:تجربه نشان داده‌است از راه‌اندازی جریانات خودجوش! و شعارهای سازمان‌یافته علیه دولت تا سوء استفاده دشمنان و شکل گیری اغتشاش علیه نظام راهی نیست.

 

در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و شرایط حساس سیاست خارجی، آتش‌بازی با احساسات عمومی عواقب دردناکی‌دارد.»

 

 

زشت همیشه زشت است و نباید توجیه کرد


عبدالله گنجی روزنامه نگار اصولگرا نوشت: ‌زشت همیشه زشت است و نباید توجیه کرد. چه شعارهای نامربوط در روز ملی٢٢بهمن و حاشیه را پر تر از متن کردن. چه طلب مرگ برای خبرنگار مریض کرونایی در بستر.بدا به حال ما.

 

 

اقدام غیر قانونی با حمایت مراجع ذیربط و مدعیان اصولگرایی نبوده!؟


مصطفی کواکبیان، نماینده تهران در مجلس دهم، نوشت: «‌٢٢بهمن امسال سه حاشیه داشت

 

حذف نام امام خمینى(ره) در قطعنامه مراسم ،

هتاکی برخی موتور سواران به رئیس جمهور

و تجمع غیر قانونی هواداران احمدی نژاد.

با فرض غیر عمدی بودن موضوع اول، آیاانجام دو اقدام غیر قانونی دیگر با حمایت مراجع ذیربط و مدعیان اصولگرایی نبوده است!؟»

 

 

رسم امام رفت، دنبال اسم امام هستید؟!


محمد مهاجری در کانال تلگرامی خود نوشت: «امروز دیدم در فضای مجازی، معترض شده اند به اینکه چرا در قطعنامه مراسم22 بهمن، نام امام(ره) از قلم افتاده است. در نوشته های اعتراضی این پرسش مطرح بود که آیا چنین اشتباهی سهوی بوده؟

 

الان تقریبا 12ساعت از زمان قرائت قطعنامه راهپیمایی می گذرد و توضیحی در باره حذف نام امام داده نشده. بنابراین ظن سهوی بودن کاملا از بین رفته. حتی اگر فردا هم اطلاعیه بدهند بی ارزش است چون حتما "به فرموده" خواهد بود.

 

نهاد صادر کننده قطعنامه (شورای هماهنگی تبلیغات) خود را متولی رسمی راهپیمایی ها از جمله22بهمن می داند و بی حضور نمایندگانی از مردم،همواره راسا قطعنامه صادر می کند. دست بر قضا در اکثر این قطعنامه ها هم به سمت یک اقلیت خاص غش می کند.

 

آن اقلیت خاص، همان است که نه فقط در 22 بهمن امسال که در مناسبتهای متعدد به مسئولان در مراسم مختلف اهانت کرده و حتی یک بار از سوی برگزار کننده رسمی مراسم(شورای هماهنگی تبلیغات) ولو به شوخی هم تذکر نگرفته است.

 

و کلام آخر را به آنهایی که از حذف اسم امام تعجب کرده یا نگران شده اند عرض می کنم: رسم امام را این جماعت و این متولیان مراسم رها کرده اند، شما دنبال اسم امام هستید؟ چه ساده انگارید.»

 

 

عباس آخوندی: نمایندگان این اقدام را محکوم کنند


وزیر پیشین راه و شهرسازی نوشت: «‌شعار زشت مرگ بر رییس جمهور ‎روحانی نشان پدیده ‎چنددولتی است و از کنار آن نباید گذشت. نباید خلیفه‌کشی باب شود. به سهم خود از روحانیت محترم و تمام جریان‌های سیاسی و نمایندگان محترم مجلس ‌به‌ویژه نمایندگان اصفهان درخواست می‌کنم که این اقدام را محکوم کنند. همه باید در برابر آن بایستیم.»

 

 

توهین، خصوصا "به رئیس‌جمهور نه با عقل سازگار است نه با اخلاق و نه با حدود شرع


مهدی فضائلی، از اعضای دفتر مقام معظم رهبری، نوشت: «‌توهین، خصوصا" به رئیس‌جمهور نه با عقل سازگار است نه با اخلاق و نه با حدود شرع؛لذا توهین کنندگان یک تجدید نظر اساسی در خودشان داشته باشند.»

 

در واکنش به توییت فضائلی، عباس عبدی نوشت: «‌اگر توهین باشد پس جرم است و مجازات دارد.

 

با جرم بوسیله مجازات، برخورد می‌کنند و نه با توصیه اخلاقی.

ریشه ارتکاب این جرایم در تعلیق تبعیض‌آمیز اجرای مجازات است. آن را حل کنید.

 

بهتر است ببینید، چه کسانی در اعتراض به معجزه هزاره سوم راهی زندان شدند.

 

مسأله تبعیض است.»

 

سوال وزیر ارشاد از ستاد امر بمعروف و نهی از منکر
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت: «موتور سواران یک شهرستان در سالگرد انقلاب اسلامی، با وجود تاکید رهبرانقلاب در حفظ حرمت‌‌ها و پرهیز از بدزبانی، به فحاشی رئیس‌جمهور منتخب پرداختند. ستاد امر بمعروف آن شهرستان، که در دوچرخه سواری بانوان موضعی فعال دارد، در موضوع موتورسواران فحاش نمی‌خواهد اعلام موضع کند؟»

 

 

جواد امام: عجب دهه فجری!؟


جواد امام فعال اصلاح طلب نوشت: «عجب دهه فجری!؟ گام اول ۱۲ بهمن حذف بیت امام (ره) و قطع پخش سخنرانی حاج سید حسن خمینی هنگام حضور هیئت دولت در مرقد حضرت امام(ره) توسط صدا و سیما! گام دوم حذف نام امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در قطعنامه پایانی مراسم ۲۲بهمن بر انقلابیون مبارکباد.

 

 

 

واکنش دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به توهین به رئیس‌جمهوری


جلیل محبی نوشت: توهین به رئیس‌جمهور قانونی کشور هم حرام و هم جرم است. کسانی که از این کار حمایت کرده و می‌کنند نیز در جرم آنها شریکند.

 

 

عاقبت توهین به رییس جمهور


غلامرضا بنی اسدی در یادداشتی در انتخاب نوشت: «فراموشی و بی حرمتی، دو عارضه زشت بود که در 22 بهمن دامنِ تجلیل از انقلابِ زیبای مان را گرفت.

 

بیانیه نویسان این مراسم نه شکوه نام خمینی در یاد و کلمات شان ماند و نه به خاطر آوردند رهبر امروزین انقلاب، به صراحت فرموده است : "این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست". اینان اما نام نبردند تا انقلابِ امام هم، غریب بماند.

 

آیا در رفتاری چنین، شامه های تیز، بوی "نفوذ" را حس نمی کنند؟ از دیگر سو، جوانک های خودسر، به شعار "مرگ بر روحانی" دهان آلودند که برای اولین بار، با فهرست کردن استنادات قرآنی، برای حضرت آیت الله العظمی خمینی از واژه "امام" استفاده کرد.

 

امروز اما بین فراموش کنند گان نام امام و مرگ خواهان روحانی، چه نسبتی می توان یافت جز "تساوی"؟ اینان از یک جنس اند حتی اگر به لحاظ جغرافیایی، صدها کیلومتر فاصله داشته باشند.

 

حتی اگر همدیگر را ندیده و هرگز نبینند. کینه های بدریه و خیبریه در دهانشان فریاد می شود اما نمی دانند وقتی چنین بی حیایی می کارند خود نیز به توفانی از همین جنس همذات خود گرفتار خواهند آمد.

 

رسم شدن این خلیفه کشی با حسن روحانی تمام نخواهد شد که دامن دیگران را هم خواهد گرفت اگر به درمانش، همت نکنند آنانی که تکلیف دارند در این زمینه. عاقلان به خوبی می دانند رواج توهین و عادی و معمول شدن اهانت خیلی مهمتر از ان است که به چه کسی توهین می شود.

 

این آسیاب که به راه افتاده از همه آبرو خواهد برد و خود گردانندگان آسیاب و متصدیانِ ریز خندِ امروزِ آب ریختن به ان هم خود باید زنبیل بگذارند درصف که به زودی نوبت خودشان هم خواهد رسید.

 

مگر دیگرانی که با تندروی و اهانت، پز انقلابیگری می دادند، خودشان قربانی نشدند؟ این آسیاب همچنان در حرکت است. هم فراموشکاران را از حافظه تاریخ پاک خواهد کرد و هم توهین کنندگان را زیر بار اهانت، دفن خواهد کرد، مطمئن باشند و باشیم. فردای تلخ هتاکان، شاید زودتر از آن چه تصور می کند فرارسد، خیلی زودتر!

 

منبع: جماران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    روی خط رسانه