شمانیوز

منتظری در گفتگوی اختصاصی با شما و اقتصاد مطرح کرد؛

​نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری مانند شستا نمی‌توان به راحتی شعار سال را محقق کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از شماواقتصاد: غلامرضا منتظری،  نماینده مردم  گرگان و آق‌قلا در  مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با خبرنگار شما و اقتصاد، درباره اهمیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری به خصوص شستا در پیشبرد شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» گفت: با توجه به محدودیتی که در منابع دولتی وجود دارد،  رشد و توسعه  در مقیاس ملی بدون بهره‌مندی از ظرفیت  بخش خصوصی  یا خصولتی و نیز بدون بهره‌مندی از ظرفیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری مانند شستا امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

 

غلامرضا+منتظری+نماینده+مردم+گرگان+مجلس+شماواقتصاد

 

 

وی افزود: مجموعه‌های بزرگی مانند شستا و مشابه آن باید در گام نخست، فهرستی از موانع تولید در گذشته را به دست آورند و متولی رفع هرکدام از این موانع را مشخص کنند تا مشخص شود چگونه یا چه کسی باید گام نخست را برای رفع موانع تولید بردارد.

این  نماینده مردم در مجلس  یازدهم خاطرنشان کرد: گاهی مواقع موانع مشخص می‌شود ولی برای عملیاتی شدن آن خیلی برنامه خاصی پیش‌بینی نمی‌کنیم؛ لذا اگر این فهرست مشخص شود و متولیان مرتبط هم تعریف شوند، گام بعدی تعریف برش زمانی است؛ یعنی اگر مانعی برای تولیدات کشور وجود دارد باید برای رفع آن برش زمانی تعریف شود و مسئولان موظف به پاسخگویی باشند.

گاهی اوقات موانع را مشخص می‌کنیم و متولیان آن هم مشخص است اما برش زمانی تعریف نمی‌کنیم و تا زمانی‌که برش زمانی مشخص نشود نه جهشی در تولید اتفاق خواهد افتاد و نه مانعی برطرف خواهد شد.

منتظری معتقد است باید با افرادی که امکان تحول برای آنها وجود داشته اما کوتاهی کرده‌اند، برخورد شود.

وی حمایت را یکی از مؤلفه‌های مهم و تأثیرگذار در تحقق شعار سال عنوان کرد و بیان داشت: اگر موانع را برداریم ولی الزامات و امکانات تولید را فراهم نکنیم، کاری از پیش نخواهد رفت. لذا متولیان امر تولید چه شرکت‌های خصوصی، چه شرکت‌های دولتی و نیز چه شرکت‌های خصولتی باید نقش خود را به جا آورند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    روی خط رسانه