شمانیوز

44 درصد از تصادفات منجر به فوت در تهران مربوط به ساعات تاریکی هوا و ساعات خاموشی برق ها است.

سازمان های مربوطه در تصادفاتی که روشنایی در آنها وجود ندارد سهم تقصیر می گیرند.


صبح امروز سرهنگ احسان مومنی در برنامه شهر امن که از استودیوی پلیس پایتخت از شبکه پنج سیما پخش می شد حضور یافت و در خصوص تصادفات  در شب و سهم روشنایی معابر در تصادفات شهر تهران توضیح داد .


سرهنگ احسان مومنی رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت : برابر آنالیز و بررسی های صورت گرفته تصادفات مشخص شد که حدود 44 درصد از تصادفات منجر به فوت شهر تهران مربوط به ساعات تاریکی هوا و ساعات شب می باشد .

 


خبرداغ : پست بدون ارایش فریبا نادری + عکس


 


وی گفت : با توجه به اینکه ما در شب شاهد تردد کمتری از عابرین پیاده ، خودروها و موتورسیکلت نسبت به روز می باشیم ، ولی تقریبا حدود نیمی از تصادفات ما در ساعات شب روی می دهد که آمار بالایی به حساب می آید .


وی ادامه داد : در تصادفات شب و تاریکی هوا و محدود بودن دید راننده تصادفات دارای مشکلات خاص خود می باشد که برای پیشگیری از وقوع  تصادفات  ما اصلی داریم به نام اصل خوب دیدن و خوب دیده شدن به عنوان مثل راننده موتورسیکلتی که در حال رانندگی می باشد باید خوب ببیند و به جلو خوب توجه داشته باشد و باید سیله نقلیه وی توسط رانندگان دیگر خوب دیده شود .

 
 

سازمان های  مربوطه  روشنایی شهر باید در مراجع قضایی پاسخگوی تصادفات باشند

سرهنگ مومنی گفت : حدود نیمی از تصادفات عابر پیاده ، نیمی از تصادفات موتورسیکلت ، تصادفات خودروهای تهران در شب روی می دهد و خیلی ها فکر می کنند که  تصادفات  عابر پیاده را در شب نداریم در صورتیکه با تاریک شدن هوا و عابرین پیاده ای که تردد می کنند به دلایلی دیده نمی شوند و باعث بروز تصادف می گردند .


وی افزود: از این فرصت استفاده می کنم و از عابرین پیاده ای که در شب تردد می کنند خواست از محل هایی تردد نمایند که دارای روشنایی کافی باشد و از حتما از لباس های روشن استفاده نمایند تا توسط رانندگان دیگر به خوبی دیده شوند .


وی گفت : راکبین موتورسیکلت نیز همچنین می بایست از محل های دارای روشنایی کافی استفاده نمایند و حتما چراغ های وسایل نقلیه خود را روشن نگه دارند و از کلاه ایمنی دارای شبرنگ و لباس دارای نوار شبرنگ حتما استفاده نمایند تا توسط رانندگان دیگر به خوبی دیده شوند .


مومنی ادامه داد : یکی از اصول رانندگی و  تصادف  نکردن ، خوب دیدن و دیده شدن است و وقتی که فاقد روشنایی در سطح معابر هستیم راننده به خوبی نمی تواند وسایل نقلیه دیگر را ببیند و عابرین را مشاهده کند و برای اینکه بتواند فضای دید خود را وسعت دهد و بیشتر کند ناچار می شود از نوربالا استفاده نماید که نوربالا نه تنها فضای دید وی را روشن نمی کند بلکه باعث می شود نور بازتاب داشته باشد به خودروهایی که از روبرو می آیند و باعث تغیر مسیر و انحراف خودروهایی که از روبرو می آیند شود و یک حادثه را رقم می زند .


وی بیان داشت : کارشناسان ما در تصادفاتی که محل تصادف فاقد روشنایی است و دلیل تصادف عدم روشنایی می باشد به سازمان مربوطه سهم می دهیم و سازمان مربوه می بایست در مراجع قضایی پاسخگو باشد و جبران خسارت را انجام دهد.

 

 

منبع: رکنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    روی خط رسانه