شمانیوز

خودکشی کودک کار معروف،مهمان برنامه ماه عسل در فضای مجازی موج زیادی ایجاد کرده است.

«من هیچ آرزویی ندارم.چرا؟چون وقت نداشتم به آرزو فکر کنم.چون صبح تا شب سر کار بودم اصلا نتوانستم به آن فکر کنم.دلم می خواست قدرت داشتم به همه کمک کنم.»

این جملات کودک کاری بود که در قاب تلویزیون در برنامه ماه عسل احسان علیخانی ماندگار شد.این کودک کار  در سن 18 سالگی با خودکشی به زندگی خود پایان داد.خودکشی کودک کار بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشت.

 

 

 

خودکشی کودک کار

نامش رضا بود.رضا از مددجویان جمعیت امام علی بود که مسئولان این جمعیت خودکشی او را تائید کردند.

او چند سال قبل در برنامه ماه عسل حاضر شد و گفت به دلیل کار زیاد نتوانسته هرگز آرزویی داشته باشد.و بعد گفت کاش قدرت داشتم که به همه کمک می کردم.اما آنچه از ظواهر این خبر کوتاه بر می آید این است که بعد از بازتاب برنامه ماه عسل در رسانه ها،زندگی هم چنان روی ناخوشش را به رخ رضا کشید.او تاب سختی را نیاورد و نه تنها نتوانست به کسی کمک کند که کمر خودش هم خم شد و دست به  خودکشی  زد.

 

 

 

 


رضا میهمان برنامه ماه عسل خودکشی کرد + فیلم


 

 

 

هرچند هنوز خانواده رضا در مورد علت خودکشی او حرفی نزده اند اما شاید رضا هنوز هم فرصت نکرده بود به آرزوهایش فکر کند.

آرزوهایی که اگر وجود داشتند شاید بذر امید و انگیزه زندگی در دلش می کاشتند و او را از آخرین خانه سیاه زندگی اش دور می کردند.

 

 

5fc72af9232d8

 

انتقاد تند به برنامه ماه عسل و احسان علیخانی

انتشار خبر  خودکشی کودک کار  انتقاد تند کاربران فضای مجازی به برنامه ماه عسل و مجری این برنامه را به همراه داشت.اما باید توجه داشت رسالت یک رسانه انعکاس و بازتاب وضعیت افراد ماجراست.پیگیری وضعیت افرادی که موقعیت آنها خبری می شود بر عهده نهادها و افراد نیکوکار است.

 

منبع: رکنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    روی خط رسانه