اخبارشما

قیمت طلا امروز (پنجشنبه) افزایش یافت، زیرا نرخ دلار کاهش یافت و داده‌های تورم پایین‌تر از حد انتظار آمریکا نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است افزایش نرخ‌ها را پس از افزایش احتمالی در ماه می‌ متوقف کند.

قیمت طلا در بازارهای جهانی همچنان روند افزایشی دارد. قیمت طلا تحت تاثیر شاخص‌های مختلف اقتصادی و سیاسی است. قیمت طلا در ایران در پی تحریم ها و لغو برجام بسیار افزایش یافت. قیمت طلا تحت تاثیر دلار قرار گرفته و قیمت طلا از دلار بیشتر شده است.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱.۷ درصد افزایش به ۲۰۱۶ دلار و ۴۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۲۰۱۷ دلار و ۴۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد پایین‌تر بود و شمش برای خریدارانی که سایر ارز‌ها را دارند ارزان‌تر کرد.

بازار فلزات ارزشمند

قیمت طلا در روز چهارشنبه پس از اینکه شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه گذشته ۰.۱ درصد در مقابل انتظارات افزایش ۰.۲ درصدی افزایش یافت، بیش از یک درصد جهش کرد.

طلا به عنوان محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود، اما افزایش نرخ بهره جذابیت شمش‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

مری دالی، رئیس بانک فدرال سانفرانسیسکو گفت: در حالی که فدرال رزرو درباره افزایش نرخ بهره کار بیشتری باید انجام دهد، شرایط سخت‌تر اعتباری می‌تواند دلیل توقف آن باشد.

توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند نیز اظهار کرد که فدرال رزرو برای کاهش تورم به هدف دو درصدی خود کار بیشتری باید انجام دهد.

نشست ماه مارس فدرال رزرو نشان داد که پس از پیش‌بینی فدرال رزرو مبنی بر اینکه فشار بخش بانکی اقتصاد را به سمت رکود می‌برد، چندین سیاست‌گذار در نظر داشتند افزایش نرخ را متوقف کنند، اما به این نتیجه رسیدند که تورم بالا همچنان در اولویت است.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۵.۵۱ دلار رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۱۷ دلار و ۳۰ سنت رسید و پالادیوم ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۴۶۶ دلار و ۸۲ سنت رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

روی خط رسانه