اخبارشما

زلزله ای به بزرگی 5.6 مرز بین استان اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد در سی سخت را لرزاند.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ مرز بین استان اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد در سی سخت را لرزاند. این زمین لرزه ساعت ۲۲و ۰۵ دقیقه و در عمق ۱۰ کیلومتری از زمین رخ داد.

نزدیکترین شهرها به کانون زلزله شهر سی سخت با فاصله ۱۰ کیلومتر و شهر کمه استان اصفهان با فاصله ۱۹ کیلومتر و همچنین شهر یاسوج با فاصله ۲۴ کیلومتر این زلزله را احساس کردند.

هنوز گزارش دقیقی از میزان خسارت های احتمالی اعلام نشده است.

 

مجتبی خالدی، سخنگو اوژانس کشور در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره زلزله سی سخت اظهار کرد: ساخت ۲۲ و پنج دقیقه این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاد. بیشتر گزارشات مبنی بر خرابی‌ها در شهر سی سخت است و تاکنون ۱۰ نفر از مردم مجروح شدند. خوشبختانه تاکنون هیچ مورد فوتی در این زلزله به گزارش نشده است.

وی ادامه داد: حدود ۵۰ شهر و روستا در محدوده زمین لرزه وجود دارد و ۶۳ هزار نفر در این منطقه زندگی می‌کنند. همچنین بخشی از جاده یاسوج به اصفهان هم ریزش کرده و دچار تخریب شده است.

خالدی افزود: ۴۰ دستگاه آمبولانس از استان اصفهان، ۱۰ دستگاه آمبولانس و یک اتوباس آبولانسی از یاسوج در حالت آماده باش هستند و به منطقه اعزام خواهند شد.

سخنگوی اورژانس کشور تاکید کرد: مشابه این زمین لرزه در اردیبهشت سال ۱۳۹۷ هم رخ داد.

وی افزود: آمادگی برپایی بیمارستان صحرایی و تجهیز بیمارستان منطقه برای خدمت رسانی به مجروحین را داریم. امیدواریم تعداد مصدومین کم باشد و این ۱۰ مصدوم هم به دلیل ترس و اضطراب دچار مصدومیت شده اند.

 

 

1537708_333
 

156864767

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی