شمانیوز

کرونای انگلیسی علائم جدیدی ندارد ،مراقب باشید.

کرونای انگلیسی علائم جدیدی ندارد و نمی‌توان بدون آزمایش آن را تشخیص داد. سعید نمکی، وزیر بهداشت روز شنبه ۲۵ بهمن ماه، اعلام کرد که ویروس انگلیسی کرونا، در ایران پخش شده است. به گفته وزیر بهداشت، یک زن ۷۱ ساله در تهران بدون سفر خارجی به دلیل ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی درگذشته است.

 

کرونای انگلیسی

 
 

 

 

کرونای انگلیسی علائم جدیدی ندارد

مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: کرونای انگلیسی علائم جدیدی ندارد و نمی‌توان بدون آزمایش آن را تشخیص داد.

وی افزود: شدت واگیر کرونای انگلیسی۳۰ تا ۷۰ درصد بالاتر است و زیر ۲۰سال‌ها را بیشتر تهدید می‌کند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: با دو ماسک ۹۶ درصد احتمال دارد که مبتلا به کرونای انگلیسی نشویم اما باید توجه داشت یک ماسک سه لایه و یک ماسک خانگی باشد!

مسعود مردانی  درباره ویروس  کرونای انگلیسی  گفت: تفاوت‌های عمده ویروس کرونای انگلیسی با انواع قبلی ویروس کرونا، سرایت‌پذیری خیلی بالاتر، افزایش ابتلا در افراد زیر ۲۰ سال و مرگ ومیر بالاتر است.


وی ادامه داد: این ویروس جهش یافته، نسبت به ویروس کرونای قبلی، افراد زیر ۲۰ سال را بیشتر درگیر می‌کند؛ به همین دلیل اگر موارد ابتلا به ویروس کرونا در جوانان بیشتر شود، می‌توان یکی از علل آن را ابتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا قلمداد کرد.


مرانی افزود: عمدتاً افرادی به واریانت جدید  ویروس کرونا  (کرونای انگلیسی) مبتلا می‌شوند که قبلاً به بیماری کرونا مبتلا نشده بودند؛ به‌نظر می‌رسد آنتی بادی‌های ایجادشده توسط ویروس کرونای قبلی در بدن افرادی که قبلاً به این بیماری مبتلا شده اند، قابلیت محافظت از آن‌ها در برابر ویروس کرونای انگلیسی را داشته باشد و بنابراین کماکان می‌توان به اثربخشی واکسن‌های کرونا، امیدوار بود.


این فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در پاسخ به این سؤال که راهکار مقابله با ویروس جهش‌یافته چیست، تصریح کرد: خوشبختانه راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس جهش یافته و ویروس کرونای قبلی، مشابه یکدیگر و شامل شست وشوی مکرر دست ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از سفر‌های غیرضروری و عدم شرکت در تجمعات و استفاده از ماسک و در خانه ماندن است

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    روی خط رسانه