اخبارشما

در شبکه های اجتماعی شایعه شده است شنبه مورخ 27 دی ماه 1399 به دلیل تعطیلی روز یکشنبه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بین التعطیلی است، این خبر شایعه ایی بیش نیست.

با توجه به اینکه در هفته پیش رو یکشنبه 28 دی ماه 1399 تعطیل رسمی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می باشد در شبکه های اجتماعی شایعه شده است شنبه مورخ 27 دی ماه 1399 بین التعطیلیلن اعلام شده است که این خبر فاقد صحت می باشد و شایعه ایی بیش نیست.

 

هم چنین روز شنبه 27 دی ماه روز کاری است.

 

این اتفاق باعث شده است که در برخی کانال‌ها در فضای مجازی اقدام به انتشار اخباری مبنی بر بین التعطیلی شود؛ اخباری که صرفاً ذهن مردم را گمراه می‌کند.

در زمان دولت آقای احمدی نژاد بین التعطیلی ها تعطیل می شد ولی از زمان روی کارآمدن دولت آقای روحانی این موضوع منتفی شده است.

 

به نظر می رسد آلودگی شدید هوا هم حریف دولت نشده است و خبری از تعطیلی نیست.

 

1+(1) (1)

 

 

هجوم بی رحمانه مردم به جاده های شمالی کشور

چند ساعتی است که جاده چالوس محدوده کندوان با ترافیک سنگین مواجه شده است.

طبق اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت تردد بین شهرهای آبی و زرد از چهار روز قبل لغو شد و مسافران می‌توانند بین شهرهای آبی و زرد تردد داشته باشند، این در حالی است که خبری مبنی بر زرد شدن وضعیت شهرهای شمالی به‌ویژه چالوس و نوشهر اعلام نشده است و مشخص نیست این‌همه مسافر با کدام مجوز و چگونه راهی شمال شدند که لازم است دولت و وزارت کشور در این خصوص پاسخگو باشند، به‌نظر می‌رسد تعطیلی یکشنبه هفته آینده دلیل هجوم مردم به جاده چالوس است.

خبرهایی هم از هجوم مسافران و ایجاد ترافیک در مبادی ورودی جاده هراز به گوش می‌رسد.

احتمالاً یکی از مهمترین دلایل قرمز و نارنجی بودن شهرهای شمالی، هجوم بی‌رویه اهالی دیگر استان‌ها به‌ویژه تهرانی‌ها به‌سمت شهرهای شمالی است که لازم است اقدامات شدیدتری از سوی دولت در این زمینه انجام شود.

 

 

چرا دولت مجوز تردد به شهرهای شمالی را می‌دهد؟

پیگیری‌ها حاکی از آن است که انجام تست کرونا توسط کارکنان وزارت بهداشت از سرنشینان خودروهای این محور دلیل به وجود آمدن ترافیک چند کیلومتری شده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    روی خط رسانه