اخبارشما

معاون آموزشی وزیر علوم درباره بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها در مناطق زرد و نارنجی با فروکش کردن موج کرونا توضیحاتی داد.

وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه ها تحت نظر ستاد ملی کرونا و با مصوبه این ستاد اقدامات را پیش می برد.  او ادامه داد: اگر ستاد کرونا به ما اجازه بدهد برخی از دوره های درس های عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی را حضوری برگزار خواهیم کرد.

 


خبرداغ : جزئیات پرداخت یارانه جدید به مردم

 


 

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه ها آمادگی بازگشایی را دارند، توضیح داد: در صورتی که ستاد کرونا شرایط را مساعد تشخیص دهد، دانشگاه ها کلاس های آزمایشگاهی و دروس عملی را برای ترم بعد برگزار می‌کنند. در دانشگاه هایی مثل جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه ای به دلیل اینکه بسیاری از دانشجویانشان بومی هستند، کمترین مشکل را  برای برگزاری کلاس‌ های حضوری دارند. 

به گفته معاون وزیر علوم، برگزاری کلاس های حضوری  در مناطق زرد و نارنجی منوط به تصمیم نهایی وزارت بهداشت است ولی تاکنون اعلام نظری نشده است به این دلیل که نیازمند کار کارشناسی است. 

گفتنی است، پیش تر معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرده بود: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، ترم تحصیلی آینده در تمام دانشگاه‌های کشور مجازی برگزار خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش هم در این رابطه خبر از شروع کلاس های حضوری از ابتدایی بهمن داده و گفته است: پایه‌های اول و دوم ابتدایی که عملا امکان آموزش از طریق فضای مجازی برای آن‌ها وجود ندارد به صورت حضوری برگزار شود. در شهر‌های زرد و آبی کلیه کلاس‌های ابتدایی در پایه‌های اول و دوم باز می‌شود و در مدارسی که تعداد دانش آموزان کلاس بیش از ۱۰ نفر است، حضور دانش آموزان با مدیریت کادر مدرسه، در تمام طول هفته توزیع شود تا از آموزش حضوری بهره‌مند شوند. 

 

منبع: افکار نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی