شمانیوز

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی جریانات جنوبی به منطقه است، گفت: تداوم وزش باد گرم طی هفته آینده شرایط را برای آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مهیا می‌کند.

محمد دادرس آسمان گیلان طی امروز را صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد و افزایش ابر در برخی از ساعات دانست و اظهار کرد: منجیل با ۱۳ و ماسوله با یک درجه سلسیوس به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان هستند.

وی با بیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی جریانات جنوبی به منطقه است، افزود: از عصر امروز و طی هفته آینده شرایط برای وزش باد گرم در استان مهیاست و روند افزایش دما پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان، از افزایش هشت تا ۱۲ درجه سلسیوس متوسط دمای استان خبر داد و تصریح کرد: وزش باد گرم ابتدا برای ارتفاعات و دامنه‌ها خواهد بود، اما از جمعه در مناطق جلگه‌ای استان نیز وزش باد گرم مشاهده می‌شود.

دادرس اضافه کرد: تداوم وزش باد گرم طی هفته آینده شرایط را برای آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مهیا می‌کند و امکان سقوط بهمن یا ریزش سنگ در مناطق مستعد وجود دارد. همچنین به سبب آب شدن برف در ارتفاعات در اثر وزش باد گرم شرایط برای بالا آمدن آب رودخانه‌ها مساعد است.

وی با بیان اینکه از عصر جمعه در ارتفاعات و از روز شنبه در برخی از مناطق جلگه‌ای استان شرایط برای وزش باد شدید یا بسیار شدید فراهم است، گفت: از عصر یکشنبه تا دوشنبه احتمال رگبار در برخی از مناطق پیش بینی می‌شود؛ البته دریا طی دوشنبه کمی مواج می‌شود، اما برای فعالیت‌های دریانوردی مناسب است.
 
 
منبع: ایسنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    روی خط رسانه