شمانیوز

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: ارائه تکالیف سنتی یا پیک نوروزی برای ایام عید ممنوع است.

رضوان حکیم‌زاده معاون وزیر آموزش و پرورش در نشست شورای معاونین و روسای آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه مطابق سال گذشته، تکالیفی با عنوان تکالیف نوروزی نخواهیم داشت، گفت: تکالیف سنتی توسط معلمان برای ایام نوروز ممنوع است و فقط برنامه «عید، هنر و داستان» برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

وی افزود: برنامه «عید، هنر و داستان» با اهدافی همچون پرداختن به ابعاد عاطفی، هنری و تربیتی و همچنین آماده‌سازی بستر مناسب برای بروز استعدادهای درونی و هنری دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شده است.

حکیم‌زاده تصریح کرد: دانش‌آموزان می‌توانند از بستر فیلم و نمایش و عکس و نقاشی و دیگر ابعاد هنری با موضوعات مختلف از جمله دنیای با بیماری کرونا و دنیای بدون کرونا و همچنین دلتنگی برای مدرسه در راستای طرح آجر به آجر استفاده کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه عید و داستان جایگزین شد که دانش‌آموزان در سه محور داستان‌گویی، داستان‌خوانی و داستان‌نویسی بتوانند خلاقیت‌های خود را بروز دهند و با کتاب انس بگیرند تا به واسطه نوشتن داستان مهارت‌های نوشتن و از طریق داستان‌خوانی مهارت‌های خواندن را تقویت کنند.

به گفته حکیم‌زاده، این برنامه علاوه بر حرکت در راستای علایق دانش‌آموزان، در عین حال فرصت‌هایی را برای پرورش خلاقیت آنها ایجاد می‌کند و دانش‌آموزان درگیر فضای مجازی نمی‌شوند.

 

 

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    روی خط رسانه